Besøg af præsten

Sognepræst Peter Heini Glistrup kommer gerne på besøg. Ring på 7451 4222 eller lad det vide på anden måde, hvis du selv eller en anden gerne vil have besøg. Det gælder naturligvis også sygehuset. Ønsker nogen hjemmealtergang, så er de også meget velkommen til at træffe aftale herom.

De ansatte

Sognepræst: Peter Heini Glistrup, Bevtoft Præstegaard, Krügersvej 36, 6541 Bevtoft. Tlf. 74 51 42 22 og mobil 26 22 13 22, sognepraest@bevtoft-kirke.dk, fridag om mandagen.

Organist: Gerda Torp Nørgaard, organist@bevtoft-kirke.dk

Kirkesanger: Dorte Jensen-Simonsen, kirkesanger@bevtoft-kirke.dk

Præstesekretær: Dorte Jensen-Simonsen. Træffes tirsdag og torsdag kl. 9-12 på kontoret i Skrydstrup sognegaard, Ribevej 51, Skrydstrup, 6500 Vojens. Tlf. 74 54 13 11 - Email: dorje@km.dk

Graver: Mette Hansen, træffes som regel i mandskabshuset ved Bevtoft Kirkegård, Krügersvej 36, tirsdag-fredag kl. 10.00-10.30. Tlf. 22 30 02 51graver@bevtoft-kirke.dk

Gravermedhjælper: Inger L. Refshauge

Feriedækning

I Peter Heini Glistrups ferier henvises til: Sognepræst Christian Munch, Tlf 7487 1226, Skolevej 1, Nustrup, 6500 Vojens, CHMU@km.dk

Menighedsrådet

Formand: Erling Due Pedersen Hyrupvej 28, 6520 Toftlund, Tlf. 20424918, formand@bevtoft-kirke.dk

Næstformand: 

Kasserer: Kristian T Gabelgaard Neder Jerstalvej 12, 6541 Bevtoft, Tlf. 20687470, kasserer@bevtoft-kirke.dk

Kirkeværge: Emma R Nissen Bøgevænget 6, 6541 Bevtoft, tlf. 74514530 - 40198415, kirkevaerge@bevtoft-kirke.dk

Kontaktperson i forhold til de ansatte: Tina H. Madsen Krϋgersvej 49, 6541 Bevtoft, tlf. 50442509, kontaktperson@bevtoft-kirke.dk

Sekretær for menighedsrådet: Ingeborg Kjeldstrøm Tjørnevænget 10, 6541 Bevtoft, tlf. 74514432 – 4930530, sekretaer@bevtoft-kirke.dk

Send en besked til hele menighedsrådet



Særlige begivenheder

BegivenhedDato

Julekoncert

Årets julekoncert med Allstars koret torsdag den 20/12 kl. …

20. dec 19:00
20:00
20. dec 19:00 -
20:00

Børnevenlig juleaftens gudstjeneste

Kom til en børnevenlig julegudstjeneste, hvor også kirkens børnekor vil deltage.

24. dec 11:00
12:00
24. dec 11:00 -
12:00

Kyndelmisse-gudstjeneste

Børnevenlig kyndelmisse-gudstjeneste. Minikonfirmanderne vil være med til at gøre …

3. feb 16:30
17:00
3. feb 16:30 -
17:00