Besøg af præsten

Sognepræst Peter Heini Glistrup kommer gerne på besøg. Ring på 7451 4222 eller lad det vide på anden måde, hvis du selv eller en anden gerne vil have besøg. Det gælder naturligvis også sygehuset. Ønsker nogen hjemmealtergang, så er de også meget velkommen til at træffe aftale herom.

De ansatte

Sognepræst: Peter Heini Glistrup, Bevtoft Præstegaard, Krügersvej 36, 6541 Bevtoft. Tlf. 74 51 42 22 og mobil 26 22 13 22, sognepraest@bevtoft-kirke.dk, fridag om mandagen.

Organist: Gerda Torp Nørgaard, organist@bevtoft-kirke.dk

Kirkesanger: Dorte Jensen-Simonsen, kirkesanger@bevtoft-kirke.dk

Præstesekretær: Dorte Jensen-Simonsen. Træffes tirsdag og torsdag kl. 9-12 på kontoret i Skrydstrup sognegaard, Ribevej 51, Skrydstrup, 6500 Vojens. Tlf. 74 54 13 11 - Email: dorje@km.dk

Graver: Mette Hansen, træffes som regel i mandskabshuset ved Bevtoft Kirkegård, Krügersvej 36, tirsdag-fredag kl. 10.00-10.30. Tlf. 22 30 02 51graver@bevtoft-kirke.dk

Gravermedhjælper: Solveig Gehrt

Feriedækning

I Peter Heini Glistrups ferier henvises til: Sognepræst Christian Munch, Tlf 7487 1226, Skolevej 1, Nustrup, 6500 Vojens, CHMU@km.dk

Menighedsrådet

Formand: Erling Due Pedersen Hyrupvej 28, 6520 Toftlund, Tlf. 20424918, formand@bevtoft-kirke.dk

Næstformand: Simon A H Schmidt Galstedvej 16, 6541 Bevtoft, Tlf. 25564880, naestformand@bevtoft-kirke.dk

Kasserer: Kristian T Gabelgaard Neder Jerstalvej 12, 6541 Bevtoft, Tlf. 20687470, kasserer@bevtoft-kirke.dk

Kirkeværge: Emma R Nissen Bøgevænget 6, 6541 Bevtoft, tlf. 74514530 - 40198415, kirkevaerge@bevtoft-kirke.dk

Kontaktperson i forhold til de ansatte: Tina H. Madsen Krϋgersvej 49, 6541 Bevtoft, tlf. 50442509, kontaktperson@bevtoft-kirke.dk

Sekretær for menighedsrådet: Ingeborg Kjeldstrøm Tjørnevænget 10, 6541 Bevtoft, tlf. 74514432 – 4930530, sekretaer@bevtoft-kirke.dk

Send en besked til hele menighedsrådet



Særlige begivenheder

BegivenhedDato

Festlig julekoncert

Årets traditionsrige julekoncert hvor der vil være dejlig musik fra elever ved …

21. dec 19:00
20:00
21. dec 19:00 -
20:00

Børnevenlig julegudstjeneste juleaften

24. dec 11:00
12:00
24. dec 11:00 -
12:00